tu jesteś: główna / lokale_socjalne
Lokale socjalneLokal socjalny — lokal przeznaczony dla osób bezdomnych, eksmitowanych lub osób ubogich nie mogących utrzymać mieszkania samodzielnie.
W Polsce pojęcie i zasady przyznawania lokalu socjalnego reguluje ustawa o ochronie praw lokatorów z 2001 roku. W świetle punktu 5 artykuł 2 ustawy lokalem socjalnym jest lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny. Lokal socjalny może być lokalem o niższym standardzie. Lokal socjalny dostarcza gmina.
Lokal socjalny powinien mieć łączną powierzchnię pokoi co najmniej 10 m², jeżeli ma być zamieszkiwany przez jedną osobę. Dla kilku osób łączna powierzchnia pokoi powinna wynosić co najmniej 5 m² na osobę.

O prawie do otrzymania lokalu socjalnego decyduje sąd w wyroku o eksmisji, kierując się przesłankami artykułu 14 ustawy. Do czasu dostarczenia lokalu socjalnego nie można dokonać eksmisji z lokalu.
Szczegółowe regulacje co do umowy najmu lokalu socjalnego zawiera rozdział 4 ustawy (artykuły 22-25).
Lokale socjalne

polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją